Mobilni Fryzjerzy
Mobilny fryzjer – czego potrzebujesz, aby czesać ludzi w domach?
Opublikowano Dodaj komentarz

Mobilny fryzjer – czego potrzebujesz, aby czesać ludzi w domach?

Mobilni Fryzjerzy

Podobno usługi fryzjerskie w domu klienta najbardziej podobają się… klientom. Dla nich to wygoda, od Ciebie natomiast takie zajęcie wymaga przedsiębiorczości i sporego zaangażowania. Praca jako mobilny fryzjer nie jest dla każdego, ale jeśli zdecydujesz się na taką działalność, musisz dobrze zaplanować swój czas i zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia.

Zalety i wady pracy mobilnego fryzjera

Na początek przyjrzyjmy się więc ciemnym stronom profesji, jaką jest wykonywanie usług fryzjerskich w domu klienta. Po pierwsze, to konieczność ciągłego przemieszczania się. Po drugie, jako mobilna fryzjerka cały swój „salon” musisz mieć stale pod ręką. Nie obędzie się więc bez auta. Po trzecie, czas, który w stacjonarnym salonie można by było poświęcić kolejnemu klientowi, jako mobilny fryzjer stracisz na dojazd.

Do zalet prowadzenia usług fryzjerskich w domu klienta można zaliczyć natomiast niższe koszty prowadzenia działalności oraz elastyczny czas pracy. Mobilny biznes może być dobrym pomysłem na zdobycie grona stałych klientów, którzy chętnie do Ciebie przyjdą, gdy w przyszłości zdecydujesz się na pracę stacjonarną.

Ostatnia warta omówienia kwestia to mobilny salon fryzjerski a sanepid. Każdy, kto prowadził usługi stacjonarnie, wie jak restrykcyjne są wymogi w tym zakresie. Odbiór salonu przez sanepid to masa stresu, podobnie jak kontrole. Jeśli chcesz uniknąć nerwów, otwórz mobilny salon fryzjerski, a sanepid nie będzie Ci zaprzątał głowy.

Choć fryzjera mobilnego wymogi sanepidu nie obowiązują, nie zwalnia Cię to z obowiązku zachowania najwyższych standardów i dezynfekcji narzędzi – dla dobra własnego i swoich klientów.

Fryzjer mobilny – czy to się opłaca?

Korzystanie z usług mobilnego salonu fryzjerskiego dla klientów wiąże się z wielką wygodą. Aby mieć wymarzoną fryzurę, nie muszą wychodzić z domu. To Ty przyjeżdżasz do nich. Jest to spore udogodnienie, szczególnie przed różnymi uroczystościami rodzinnymi: ślubem, chrzcinami czy komunią.

Zapotrzebowanie na usługi mobilnych fryzjerek jest więc duże i na pewno nie będziesz narzekać na brak zajęcia. Podczas wizyty w jednym domu możesz obsłużyć kilkoro klientów, np. pannę młodą, jej mamę, świadkową, siostry i męską część rodziny.

Żeby jednak prowadzone przez Ciebie usługi fryzjerskie w domu klienta były opłacalne, trzymaj się kilku zasad:

  1. Podpisuj umowy na wykonanie fryzur okolicznościowych – to daje poczucie bezpieczeństwa dla obu stron.
  2. W przypadku droższych usług pobieraj zadatek – jako fryzjerka mobilna musisz mieć finansowe zabezpieczenie na wypadek sytuacji, gdy wizyta zostanie odwołana z winy klienta.
  3. W wycenie usługi uwzględnij koszt dojazdu.
  4. Zadbaj o reklamę. Daj o sobie znać w mediach społecznościowych. Pamiętaj, że najlepszą formą promocji jest wykonywanie usług fryzjerskich w domu klienta na najwyższym poziomie. Jedna zadowolona osoba poleci Cię kilku kolejnym.

Zarobki wśród fryzjerów mobilnych są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od tego, jakiego typu usługi wykonują: upięcia okolicznościowe, strzyżenie, farbowanie, etc. To, ile klient jest w stanie zapłacić za wizytę mobilnej fryzjerki, jest też uzależnione od miejsca zamieszkania. W większych miastach stawki za fryzurę będą wyższe, ale konkurencja na rynku też proporcjonalnie większa…

Niezbędne wyposażenie mobilnego fryzjera

Narzędzia pracy, jakich będziesz potrzebować do wykonywania usług fryzjerskich w domu klienta, zasadniczo nie różnią się od wyposażenia stacjonarnego salonu. To przede wszystkim: kosmetyki do mycia, pielęgnacji i utrwalania fryzury, szczotki, grzebienie, farby, nożyczki, maszynki, lokówka, prostownica i suszarka.

Gdzie to wszystko pomieścić? Mobilny salon fryzjerski nie obędzie się bez specjalnego, podręcznego kufra. Ułatwi to przenoszenie sprzętu i zachowanie porządku. Oczywiście, znając oczekiwania klienta, mobilny fryzjer nie musi nosić ze sobą wszystkich narzędzi i kosmetyków. W praktyce, warto jednak być przygotowanym na nieprzewidziane okoliczności. Gdy wykonujesz usługi fryzjerskie w domu klienta, może się okazać, że oprócz umówionej wcześniej osoby ktoś jeszcze spontanicznie zechce skorzystać z Twojej obecności.

A co z myciem włosów? Fryzjer mobilny przecież musi odpowiednio przygotować klienta do dalszych zabiegów czy spłukać farbę. Trudno sobie wyobrazić, aby te czynności odbywały się pod prysznicem. Dlatego decydując się na wykonywanie usług fryzjerskich w domu klienta koniecznie zaopatrz się w przenośną myjkę. Podpina się ją bezpośrednio do dopływu wody.

Dla komfortu własnego i klienta nie traktuj zakupu tego urządzenia po macoszemu. Lepiej zainwestować w dobrej jakości, głęboką myjkę, która da możliwość regulacji pochylenia misy.

Mobilny salon fryzjerski a higiena i bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że wykonywanie usług fryzjerskich w domu klienta nie jest tak komfortowe, jak w stacjonarnym salonie, zwłaszcza gdy chodzi o względy higieniczne. Musisz uważać, żeby niczego nie pobrudzić farbą, więc peleryny, czepki i papierowe ręczniki są obowiązkowe. Warto też rozważyć zakup odkurzacza fryzjerskiego. Owszem, to dodatkowy sprzęt do dźwigania, ale bardzo ułatwiający sprzątanie. Zostawiając po sobie porządek, zyskujesz w oczach klienta jako profesjonalista.

Jako fryzjerowi mobilnemu wymogi bezpieczeństwa muszą być Ci szczególnie bliskie. Klienci są u siebie – możesz więc spodziewać się swobodniejszego zachowania, nieupilnowania zwierząt i dzieci… A ostre narzędzia nie powinny przecież trafić w ręce ciekawskich maluchów. Jest na to sposób, z którego chętnie korzystają zwłaszcza mobilni fryzjerzy – barberzy. To mata antypoślizgowa, na której można umieścić wszystkie narzędzia: brzytwy, maszynki czy nożyczki. Mata pomaga zachować higienę pracy, a jej powierzchnia gwarantuje, że nic nie spadnie na podłogę. W stacjonarnym salonie rozkłada się ją na blat roboczy. Mobilny fryzjer pracujący w domu klienta powinien położyć ją na stole, tak, aby znajdowała się na widoku i dostęp do niej był swobodny.

Profesjonalne maty barberskie i inne akcesoria nieodzowne w mobilnym salonie fryzjerskim znajdziesz w ofercie naszej hurtowni. Chętnie podpowiemy Ci, jakie rozwiązania wybrać, aby jak najbardziej usprawnić Twoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *